Úvod > Aktuality

Aktuality Celá ČR

Portál Kudy z nudy pro vás neustále vyhledává ty nejaktuálnější tipy, kam vyrazit za kulturou, památkami a zážitky. Všechny aktivity tak máte jako na dlani. Ať už vás zajímá gurmánská turistika, příroda nebo zdravý životní styl, u nás si z vyčerpávající nabídky vyberou i ti nejnáročnější. Nabízíme výlety do každého počasí i ročního období - letní sporty, zimní sporty, adrenalinové zážitky i pohodu v lázních a wellness. Poradíme vám, kde sehnat nejlepší ubytování, kde se dobře najíte a jaké události aktuálně probíhají ve vašem okolí. S námi už vám neunikne žádná novinka.

Zámek Loučeň oživí řeč květin

Netradiční prohlídka loučeňského zámku, kdy vás zámkem kromě člena knížecí rodiny provedou také květiny, to je Květ(n)omluva, která bude v interiérech probíhat od 1. do 31. května 2024. A májovou Květ(n)omluvou bude žít i zámecký park. Příchozí zde čeká zábavné putování "Za květinami celého světa".
Středočeský kraj | Památky

Praha májová, zelená, kvetoucí a voňavá: nejkrásnější parky a zahrady

Jaro je krátké a je škoda neužít si Prahu v těch několika krátkých týdnech, kdy vypadá jako zářící bílá nevěsta anebo je oblečena do růžově zabarvených květů. Kde najdete ta nejkrásnější zákoutí, odkud se nabízejí nejhezčí výhledy a kde navíc potěšíte oči, nos i chuťové buňky?
Praha | Příroda

Oslavte První máj v trojské botanické zahradě polibkem i výpravou za motýly

Toužíte políbit na První máj svou milou či milého pod rozkvetlým stromem? Vydejte se společně do botanické zahrady v Troji. Jaro tu jede na plné obrátky a zahrada plná květů a vůní navodí romantickou náladu. Zároveň si nenechte ujít návštěvu skleníku Fata Morgana, kde vám budou dělat společnost kouzelní exotičtí motýli. Každou neděli můžete také nahlédnout do výroby vína!
Praha | Příroda

Zpět do Plzně 19. století: Národopisné muzeum zve do nových expozic

Po více než třech letech se v úterý 30. dubna 2024 otevřelo Národopisné muzeum Plzeňska, pobočka Západočeského muzea v Plzni, na náměstí Republiky. A jeho návštěa stojí za to – expozice ve dvou historických domech vás doslova vtáhne do 19. století. Nahlédnete do městského života v Plzni v letech 1830 – 1900, porovnáte jej s venkovem a nejen ženy ocení unikátní sbírku lidového a městského oblečení. Nově je v muzeu otevřen o také Centrum experimentální etnologie.
Plzeňský kraj | Kultura

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu na Vysočině

Vysočina vypadá jako idylický obraz venkova: oblé kopce, hluboké lesy, rozlehlé louky, rybníky, zatopené lomy a cesty lemované alejemi. Pokud si zrovna chcete užít krásnou dovolenou s kempováním, inspirujte se tipy portálu Kudy z nudy na příjemné kempy. Stačí si vybrat, kde si postavíte stan či zaparkujete karavan. V nabídce jsou i místa, které disponují chatkami.
Kraj Vysočina | Ubytování

Návrat krále: Dalekohled König se vrací na Štefánikovu hvězdárnu

Štefánikova hvězdárna na Petříně připravila na letošní rok výstavu ku příležitosti návratu renovovaného hlavního dalekohledu a nazvala ji „Návrat krále“, jelikož dalekohled je mezi astronomy známý jako "König". Pro veřejná pozorování bude dalekohled k dispozici od 4. května 2024, výstava potrvá až do konce roku. Jedinečný přístroj vážící 5,5 tuny prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací.
Praha | Památky

Oslavte 1. máj na zámku Loučeň

Zámek Loučeň zve na 1. Máj tradičně k prvomájovému políbení pod rozkvetlými stromy. Letos však stromy rozkvetly podstatně dříve, a tak se na zámku rozhodli využít svátek k zcela jiné oslavě. Shodou okolností je 1. 5. datem, na které připadá výročí 20 let vstupu do EU.
Středočeský kraj | Zážitky

Festival United Islands of Prague otevírá pražskou festivalovou sezónu!

Od středy do soboty 1. až 4. května 2024 se Kampa, Střelecký ostrov anebo Janáčkovo nábřeží stanou dějištěm jedenadvacátého ročníku festivalu United Islands of Prague a tudíž i hlavním centrem kulturního dění v Česku. Během čtyř festivalových dní se diváci mohou těšit na více než stovku umělců nejen z tuzemska, ale také z Francie, Španělska, Portugalska, Německa, Slovinska, Dánska, Irska, Švédska nebo z Faerských ostrovů. Kromě hudebních objevů pak na návštěvníky čekají také zajímavé workshopy, přednášky, živé podcasty, besedy i sportovní aktivity. Festival je tradičně pro všechny návštěvníky zdarma.
Praha | Kultura

7 věcí, které nevíte o… pražském metru

Metro je bezkonkurenčně nejrychlejší, nejpohodlnější a nejvyužívanější dopravní prostředek v Praze. V provozu je denně od pěti hodin ráno do půlnoci, a přestože zpoždění prakticky neexistuje a v dopravní špičce vlaky jezdí po dvou až třech minutách, hlášku „promiňte, mně nejelo metro“ používají školáci po celém městě. Samozřejmě, dokonce i ti, kteří jím jezdit vůbec nemusí.
Praha | Zážitky

Na pouť za jizerskohorským Faustem se vydejte na 1. máje

Pouť se již tradičně odehrává 1. května v Krásné u Pěnčína na Jablonecku. Je to místo, kde skutečně žil lékař Jan Josef Antonín Eleazar Kittel. Zůstal tady po něm dům nazývaný Burk, kostel sv. Josefa, jehož byl mecenášem, fara i studánka s údajně léčivou vodou. Celý areál se stane symbolickou kulisou Kittelovy poutě i letos.
Liberecký kraj | Životní styl

Přijeďte přivítat jaro do českých lázní! Zahájení lázeňské sezony 2024 se blíží...

V naprosté většině lázní v Česku probíhá zahájení lázeňské sezóny v květnu. Je obvykle spojeno s množstvím kulturních akcí a speciálních programů pro návštěvníky. Přijeďte zažít na vlastní kůži jejich neopakovatelnou atmosféru!
Karlovarský kraj | Lázně a wellness

Májové tradice: Proč se líbat pod rozkvetlou třešní, stavět májky a sypat chodníčky lásky?

Líbat se samozřejmě můžete všude kde vás napadne, ale tradice prvomájových polibků přesto každý rok velí vyhledat kvetoucí třešňové stromy. Kde najdete ty nejkrásnější třešně pro pěkné jarní políbení a kam se vypravit na romantické výlety se svou láskou za dalšími májovými tradicemi? Na Kudy z nudy máme pár skvělých prvomájových tipů!
Příroda